Hoşgeldiniz - Özel Akademi Cerrahi Tıp Merkezi

ÇAĞRI MERKEZİ 0 212 474 02 66
  

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk hastalıkları olarakta bilinen pediyatri, çocuk hastalıklarına mercek tutan bir tıp dalıdır. Pediyatri terimi Yunanca kökenli paidi ve iatros sözcüklerinden türetilmiştir. Çok geniş bir spektrumda hizmet veren pediyatri bölümü birçok alt dal ile işbirliği içerisindedir. Çocuk acili, çocuk endokrinolojisi, çocuk onkolojisi, çocuk kardiyolojisi bu alt dalların sadece çok cüzi bir kısmına örnek olarak gösterilebilir.

Çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümünde 0-16 yaş aralığında çocuklara sağlık hizmetleri, erkan tanı ve tedavi hizmetleri sunulmaktadır. Çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümünün var olma amacı çocuk bireylerin hastalıklarına teknolojik gelişmeler ile birlikte sorunsuz bir şekilde tedavi imkanı sağlamak ve çocuk bireylerin kısa sürelerde sağlığına kavuşturulmasıdır.

Çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümünde koruyucu sağlık hizmetleri, erken teşhis ve tedavi, büyüme gelişim sürecinin takibi ve değerlendirilmesi, sosyal ve psikolojik değerlendirmeler, aşı uygulamaları, tarama işlemleri, beslenme ile ilgili problemler, beslenme tavsiyeleri, pediatrik uygulamalar tüm 0-16 yaş grubundaki çocuk hastalara uygulanabilmektedir.