Hoşgeldiniz - Özel Akademi Cerrahi Tıp Merkezi

ÇAĞRI MERKEZİ 0 212 474 02 66
  

Dahiliye (İç Hastalıkları)

İç hastalıkları diğer ismiyle dahiliye kendi içerisinde birçok dala ayrılan ancak hastanın bir bütün olarak değerlendirilmesini amaçlayan ve buna yönelik teşhis ve tedavi süreçleri ile hastalıkların giderilmesini amaçlayan bir alandır.

İç hastalıkları bu anlamda, şeker hastalıkları, üst ve alt solunum yolu hastalıkları, sindirim sistemine ilişkin hastalıklar, safra kesesi ve böbrek hastalıkları, kan hastalıkları, kansızlık problemleri, çeşitli kanser hastalıkların erken teşhisi, romatizmal hastalıklar, ateşli hastalıklar, hipertansiyon, kas ve iskelet sistemi gibi hastalıkları kapsamaktadır. Başta da belirtildiği üzere dahiliye bölümünde konulan teşhisten sonra iç hastalıkların yan dalları olan nöroloji, romatoloji, gastroentroloji, endokrinoloji, psikiyatri vb.. bölümler ile gerekli etkileşim sağlanarak mevcut hastalıkların teşhis ve tedavi yöntemleri dahilinde gerekli müdahaleler yapılmaktadır.

İç hastalıkları kapsamında yapılan check-up sonrası birçok riskli hastalığın erken tanısı mümkündür. Bu bağlamda erken tanı birçok hastalıkta tedavi sürecinin başarı şansını daha ileri noktalara taşıyabilmektedir. İç hastalıkları yani dahiliye tüm bu anlatılanlar doğrultusunda teknolojik gelişmeler eşliğinde hastaların yakınmalarına çözüm aramaktadır.