Hoşgeldiniz - Özel Akademi Cerrahi Tıp Merkezi

ÇAĞRI MERKEZİ 0 212 474 02 66
  

Kadın Doğum ve Hastalıkları

Kadın doğum ve hastalıkları, doğum ile ilgili tanılar başta olmak üzere, normal ve riskli gebelik takiplerine, jinekolojik hastalıklara, riskli ve normal doğumların takibinin gerçekleştiği ve bu tanılara modern imkanlarla tedavi süreci oluşturulan bir alandır.

Kadın doğum ve hastalıkları, ergenlikten başlayan ve menopoz dönemine kadar yaş farkı gözetmeksizin her kadının sağlık açısından sorunlarına, rutin kontroller ile başarılı tedavi süreçleri gerçekleştirmeyi amaçlar. Bunun yanı sıra kadınların en hassas dönemlerinden biri olarak kabul gören gebelik dönemlerinde, hamileliğin takibi, sürecin işleyişi ve sağlıklı bir doğum yapılabilmesi için gerekli hizmetlerin verilmesi sağlanır. Hamileliğin başladığı haftadan itibaren doğum sürecine kadar olan kısımda gerekli tüm standart kontrollerin yanı sıra, anne karnındaki bebek çeşitli testlere tabi tutularak sağlıklı bir şekilde gelişip gelişmediği kontrol edilir. Hamileliğin seyir sürecine göre sezaryen veya anestezi doğum seçenekleri ile sürecin sorunsuz bir şekilde tamamlanması hedeflenir.

Bunun yanı sıra menopoz ve osteoporoz takipleri, jinekolojik takipler, risk faktörleri, iyi ve kötü huylu ur oluşumları yine kadın doğum ve hastalıkları polikliniklerinde takip edilir. Tüp bebek, kadın erkek kısırlığı tedavileri de yine kadın doğum ve hastalıklarının ilgi alanın dahilinde gösterilebilir.