Hoşgeldiniz - Özel Akademi Cerrahi Tıp Merkezi

ÇAĞRI MERKEZİ 0 212 474 02 66
  

Endoskopi Nedir

Endoskopi mide için yapılıyorsa gastroskopi olarak bilinmektedir. Eğer endoskopi işlemi kalınbağırsak için yapılıyorsa bu kolonoskopi olarak adlandırılır.

Endoskopi Ünitemiz 1998’den itibaren hizmet vermektedir.

Devamı

Erken Doğum Belirtileri Ve Nedenleri

Erken doğum gebeliğin 37. Haftasından önce bebek anne karnında dünyaya gelecek olgunluğa ve gelişime sahip olmadan doğmasına erken doğum ismi verilir tıbbi adıprematüre doğumdur ayrıca 20. Haftadan önce yapılan doğumlara düşük adı verilmektedir. Gebeliğin 37. Haftasında önce yaşanan doğum ağrıları ve sancıları bir erken doğum tehdidinin olduğunu göstermektedir. Gebe kalan kadınlarda %10 oranında erken doğum riski görülmüştür. Yeni doğmuş bebeklerde meydana gelen sorunlar ve ölüm sebeplerinin başını erken doğum almaktadır.

Devamı

Gebelikte Baş Ağrısı

Gebelikte baş ağrısı gebelik dönemlerinin her aşamasında görülebilir ancak 1.trimester ve 3. Trimester dönemlerinde anne adaylarıgebelikte baş ağrısı şikayeti ile daha yaygın olarak karşılaşmaktadırlar.

1.Tirimester döneminde meydana gelen baş ağrıları genel olarak gebelik hormonlarının yükselmesi ve vücutta ki kan miktarının artmasının neden olduğu ağrılardır.

Devamı